Klasické masáže

Hlavní stránka » Masáže » Klasické masáže

Masáž představuje dobrou alternativu k odstranění následků našeho uspěchaného života, plného stresu s nedostatku pohybu, nebo jednostranným zatěžováním organizmu (vysedávání u počítače, za volantem auta, atd.). Tento způsob života je často známou příčinou bolesti zad a hlavy, ztuhlosti pohybového aparátu, nervozity, nespavosti. Masáž přirozenou cestou řeší příčinu těchto potíží, bez dalšího zatěžování organizmu různými medikamenty proti bolestem, které pouze na chvilku utlumí bolest, ale neřeší její původ.

Bolest a tření bolestivého místa provázejí lidstvo od nepaměti. Masáže patří k těm nejstarším léčebným prostředkům v historii lidstva. Využívala se nejen k odstranění bolesti, ale i únavy a k celkovému osvěžení organizmu. Masáž je nedílnou součástí péče o tělo a duši, protože harmonizuje organizmus jako celek!

Hnětením, roztíráním, třením, ale i chvěním a vytřásáním dochází k výraznému zlepšení prokrvení masírovaných oblastí, zlepšení mízního oběhu a tím masáž přispívá k usnadnění odtoku zplodin látkové výměny a kyseliny mléčné, které vyvolávají únavu a celkově zatěžují organizmus, jsou častou příčinou bolestí,otoků, ale podílejí se například i na vzniku celulitidy. Masáží naopak dochází k okysličení buněk a zlepšení jejich činnosti a tím i k zvýšení výživy jak pokožky a podkožního vaziva, tak i svalů. Masáž působí příznivě i na nervovou soustavu, proto se po masáži cítíme svěží, zbaveni stresu a napětí.

Dlouhodobou a hlavně pravidelnou masáží pozitivně ovlivníme celkový stav organizmu, protože masáž představuje způsob jak nejen uvolnit záda, namožené a ztuhlé svaly, zlepšení stavu své pokožky, ale i způsob aby jste se stali celkově pevnější a pružnější.
Cílem masáží je uvolnění ztuhlého svalstva a odstranění bolestí z toho pocházející, zlepšení prokrvení pokožky, odbourání toxických a únavových látek z těla, zlepšení imunitního systému a zlepšení mízního a krevního oběhu.

Způsob provedení:

Při masáži se používají masážní oleje, lisované za studena, které jsou ideálním nosičem účinných látek a vitamínů. Možno přidávat éterické oleje, jejíž účinné látky prostupují hluboko do pokožky a působí i v hlouběji uložených zónách. Při těchto aplikacích se využívají poznatky z aromaterapie. Takové oleje prodlouží účinek masáže o několik hodin. Při masáži se mohou využívat i jiné techniky, které pomohou k odstranění problémů

Doporučuje se:

Před a po masáži zvýšit příjem tekutin, které napomáhají při odplavování toxických a odpadních látek. Po masáži neprovádět žádnou namáhavou činnost ani sport.

Délka provedení:

Záleží na vašich požadavcích a problémech, se kterými jste se rozhodli přijít. Nejkratší možný čas ošetření je 30 minut, nejdelší čas omezen není. Při celotělové masáži můžete strávit v salonu klidně i 3 hodiny.